logo


Rekonštrukcia výrobnej linky v Novej Bani

15.04.2014

V závode v Novej Bani bola rekonštruovaná primárna linka na výrobu kamennej minerálnej vlny.

Celá fáza projektu bola plánovaná na obdobie od 2. Decembra 2013 do 3. Marca 2014.

Cieľom rekonštrukcie bolo zlepšenie kvality primárneho koberca minerálnej vlny, ktorý je určujúci pre nastavenie kvalitatívnych parametrov výsledných produktov a navýšenie výkonu linky.

Projekt bol manažovaný centrálnym inžinieringom Knauf Insulation a podporovaný závodom Nová Baňa.

Realizácia projektu si vyžiadala celkovo 25 tisíc odpracovaných hodín. Vo fáze najvyššieho nasadenia pracovalo na projekte v rovnakom čase a vo veľmi limitovanom priestore 70 ľudí z 12 rôznych spoločností.

Pre trh je to signál, že Knauf insulation Nová Baňa investuje do výroby, čím chce potvrdiť pozíciu významného hráča na trhu minerálnych izolácii.

Na konci roka 2013 sme začali vyrábať povrchovo upravenú lamelu so zrezanými hranami. Produkt je určený pre zateplenie stropov pivníc a garáží.

Výrobný závod Nová Baňa - Knauf Insulation

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny
s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej,sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Viac ...

Knauf a Knauf Insulation je jedna „rodina"

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej,sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete. Knauf Insulation je samostatnou divíziou materskej spoločnosti Knauf Group, ktorá bola založená rodinou Knauf-ocov. Značka Knauf je známa hlavne vďaka výrobe sadrokartonových riešení pre budovy.

Energetická efektívosť KNAUF Insulation

Ako vypovedajú prieskumy, 40% zo všetkých výdavkov za energie sa míňa na vykurovanie a svietenie v domácnostiach a budovách. Tepelná izolácia budov je teda najjednoduchším a finančne najefektívnejším spôsobom, ako ušetriť energiu. Výrobný závod Nová Baňa svojou produkciou a aktivitami prispieva k zatepľovaniu rodinných a bytových domov, administratívnych budov, verejných budov a tak presadzuje trend energetickej efektivity a ochrany životného prostredia.

Orientácia na zákazníka

Vieme, že náš úspech je založený na úzkom kontakte so zákazníkmi a porozumení ich skutočných potrieb. Vždy sme krok pred konkurenciou. To akí sme, čo robíme a ako to robíme - tým všetkým sa pre našich partnerov staneme neoceniteľnými.

Podnikavosť

Náš štýl práce sa vyznačuje aktivným prístupom - "uvádzame veci do pohybu". Zmestancov vedieme k praktickemu konaniu a prijimániu rychlých a smelých rozhodnutí. Náš prístup je intuitívny a vedie nás k úspechu. Našich zamestnancov povzbudzujeme vydať zo seba maximum, povzbudzujeme ich sebavedomie a pocit slobodne sa chopiť jedinečných šancí, ktoré im v spoločnosti ponúkame.

Kontakt

KNAUF INSULATION, s.r.o.
Železničný rad 24
968 14 Nová Baňa

Tel.: +421 45 68 33 116 - ústredňa
Fax.: +421 45 68 33 501

Knauf Insulation
Created by ARSYline | GRAPHIC DESIGN STUDIO | © 2011 Knauf Insulation | XHTML | SEO